Українська

4 складника, яких не має бути у вашій косметиці

4 складника, яких не має бути у вашій косметиці 05 Червня 2021

Попри тренди на екологічність та натуральність, в більшість beauty-засобів досі додають штучні компоненти. І навіть позначка «organic» на етикетці не є гарантією повної відсутності ненатуральних інгредієнтів – виробник може просто додати в «гримучу» суміш екстракт якоїсь рослини і цим «вивести» косметичну лінійку в «natural». Не всі зі штучних компонентів шкідливі, але є незаперечний «чорний список», чого не повинно бути в кремі для обличчя.

1. Парабени

Що шукати на етикетці: Е218, Е219, Е214, Е216, Methylparaben, Ethylparaben, Isopropylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Benzylparaben, Glutaraldehyde, Hexamidine-Diisethionate, Phenol, Phenyl Mercuric, Benzetonium Chloride.

Парабени – найдієвіший і недорогий консервант, який забезпечує гігієнічність б’юті-продуктів завдяки протигрибковим і антибактеріальним властивостям. Дозволяють максимально продовжити терміни зберігання і знижують вартість продукції – саме тому містяться в 90% всієї представленої на світовому ринку косметики.

Чим небезпечні шкідливі інгредієнти в косметиці:

  • можуть викликати гормональні порушення;
  • імітують дію естрогену, а тому небажано використовувати вагітним жінкам;
  • вразливі до ультрафіолетових променів, тому можуть призвести до передчасного старіння шкіри.

В ЄС заборонено продаж і розповсюдження косметичних засобів, якщо зміст парабенів перевищує 0,4%.

Що робити, якщо не виходить відмовитися від засобу з парабенами? В такому випадку постарайтеся не використовувати його хоча б у тому випадку, якщо збираєтеся довго перебувати на сонці.

2. Формальдегід

Що шукати на етикетці: DMDM ​​hydantoin, formaldehyde, formalin.

Формальдегід – ось чого точно не повинно бути в складі крему для обличчя. Це консервант, який використовують у виробництві зволожуючих засобів, лаків для нігтів, продуктів для кератинового випрямлення.

Речовина класифікується як канцероген. Може викликати сильні алергічні реакції шкіри та очей. Американське агентство CIR визнало формальдегід небезпечним і категорично не рекомендує його до використання.

Додавання речовини в косметичні засоби строго регламентоване. Продукти допускаються до продажу тільки при наступних показниках:

  • не більше 5% – в засобах для зміцнення нігтів;
  • не більше 0,2% – для продуктів, які безпосередньо контактують зі шкірою;
  • не більше 0,1% – для гігієнічних ополіскувачів ротової порожнини.

Деякі країни вже офіційно визнали формальдегід канцерогенним, а Японія і Швеція повністю заборонили його до застосування в більшості галузей.

3. Гідрохінон

Як позначається: 1,4-Benzenediol, 1,4-Dihydroxybenzene, P-Dioxybenzene, 4-Hydroxyphenol, P-Hydroxyphenol, 1,4 Benzenediol.

Гідрохінон – відбілюючий компонент, входить до складу косметики, спрямованої на висвітлення шкіри і волосся. Це найефективніша за своєю функціональністю речовина. Але чи варте воно того? Вона має цитотоксичну дію – пошкоджує і меланоцити, і клітини епідермісу. Тому при тривалому застосуванні цілком здатна викликати негативні наслідки. Крім того, гідрохінон блокує головний фермент, який відповідає за вироблення меланіну, що захищає нашу шкіру від агресивних ультрафіолетових променів.

Гідрохінон заборонений в ЄС, Японії, Канаді, Австралії та США. Чи варте ефективне освітлення підвищеного канцерогенного ризику від UV-променів? Вирішуйте самі.

4. Лауретсульфат натрію

Позначення в складі: Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Lauryl Ether Sulfate, Anhydrous Sodium Lauryl Sulfate, Irium, SLS, SLES, MSDS, ALES, ALS.

Лауретсультфат натрію – потужний очисник, знежирювач і піноутворювач. Широко застосовується в гігієнічних засобах. Може подразнювати слизові, при тривалому контакті викликає сухість шкіри, пошкоджує волосяний покрив.

Небезпечні компоненти косметики мають здатність накопичуватися в організмі. Тому тривалі ванни з гелем, до складу якого входять ці речовини, краще не приймати, хоча їх канцерогенність і не доведена.

Схожі новини

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!