Багато в кого виникає питання, навіщо потрібні маски для обличчя, коли в продажу є стільки видів кремів, сироваток та інших косметичних засобів. Відповідь доволі проста — вони відрізняються як концентрацією активних речовин, так і механізмом дії, що робить програму догляду за шкірою ще ефективнішою. Розповідаємо докладніше про їх основні види, переваги та способи застосування.
Якими взагалі бувають маски для обличчя?
Насправді кожен косметичний засіб є унікальним, адже змінюючи вміст його основного компонента всього на пару відсотків, можна отримати зовсім інший ефект. І все ж маски можна поділити на кілька категорій за наступними ознаками:
За зоною застосування
- Для всього обличчя. Забезпечують комплексний догляд за шкірою — живлення, відновлення водного балансу та прискорення мікроциркуляції.
- Зональні — для губ, повік чи шкіри обличчя навколо очей. Мають вигляд компактних патчів, що знімають стрес і напругу, допомагають нормалізувати колір та позбутися набряклості. Ідеально підходять для щоденного догляду.
За призначенням
- Очищувальні — відкривають пори, нормалізують рівень жирності верхнього шару шкіри, видаляють бруд і залишки декоративної косметики.
- Зволожувальні та живильні — нормалізують водний баланс, підвищують вміст вітамінів, мікроелементів та амінокислот, що сприяє візуальному омолодженню.
- Відлущувальні — маски для інтенсивного догляду за шкірою. Видаляють змертвілі клітини, покращуючи доступ кисню та прискорюючи процес регенерації.
- Вибілювальні — допомагають боротися з гіперпігментацією, усуваючи неестетичні плями та інші візуальні дефекти.
- Протизапальні — користь масок для обличчя такого типу полягає в знятті подразнення та набряків. Вони також можуть дезінфікувати шкіру, запобігаючи появі вугрів та висипів.
За текстурою
Щоб правильно вибрати маску для обличчя, варто звернути увагу не тільки на активні компоненти її просочення, але й на матеріал, з якого виготовлена основа. Натуральні маски для обличчя можуть мати наступні текстури:
Кремові
Мають консистенцію густого бальзаму. Ідеально підходять для зволоження та живлення сухої та нормальної шкіри. Дуже приємні на дотик, легко змиваються після застосування
Тканинні
Універсальний варіант для будь-якого типу шкіри. Такі косметичні маски можуть просочуватися різноманітними засобами — гіалуроновою кислотою, тоніками, вітамінами, рослинними екстрактами тощо. Завдяки міцній еластичній основі ними зручно користуватися — ви легко поправите їх, якщо вони почнуть сповзати.
Глиняні
Такі засоби наносять на обличчя, коли є потреба в глибокому очищенні. Вони знімають зайвий жир і себум, відкривають пори та видаляють бруд.
Гелеві
Добре зволожують шкіру та насичують її корисними речовинами. Не висихають, а тому не викликають відчуття стискання. Щоб зрозуміти, для чого потрібні маски для обличчя, варто звернути увагу на спосіб їх застосування. «Холодні» засоби знімають набряки й подразнення, а «теплі» допомагають позбутися стресу.
Маски-плівки
Схожі на гелеві засоби, але після нанесення швидко висихають, утворюючи щільну плівку. Їх знімають разом з брудом, сальними пробками та змертвілими клітинами верхнього шару шкіри.
Альгінатні (моделювальні)
Випускаються у вигляді порошку на основі екстракту водоростей. Після додавання води набувають консистенції густого крему. Під час проведення процедури швидко застигають. Вони підвищують тонус шкіри та роблять її еластичною.
Бульбашкові
Така маска для обличчя містить активний кисень, який реагує з водою в шкірі обличчя. Цей засіб утворює густу піну, яка глибоко очищує пори та покращує мікроциркуляцію.
Яку користь дають маски для обличчя?
- Візуальне омолодження. Натуральна косметика містить багато поживних речовин, що легко засвоюються організмом. Вони покращують тонус шкіри, розгладжують зморшки та усувають набряки.
- Профілактика акне та вугрів. Натуральні компоненти в складі якісних масок також відновлюють власний захисний бар’єр шкіри та дезінфікують її глибокі шари.
- Прискорення процесів регенерації. Регулярне використання масок сприяє відлущенню змертвілих клітин, покращенню мікроциркуляції та диханню шкіри на клітинному рівні.
- Нормалізація жирності та кольору. Правильний підбір масок за типом шкіри дозволяє зменшити надмірне виділення себуму та усунути гіперпігментацію.
- Зняття запальних процесів. Натуральні інгредієнти на кшталт рослинних олій пригнічують вогнища запалення, допомагаючи позбутися подразнення, дискомфорту та почервоніння.
Поради з використання масок
Відповідь на питання, чи потрібно робити маски для обличчя, залежить від їх типу. Зволожувальні та очищувальні засоби можна застосовувати з 13–14 років після консультації з дерматологом. До них варто підбирати натуральний крем для обличчя, який буде закріплювати ефект професійного догляду. Маски, що допомагають боротися з ознаками старіння, знімати стрес та нормалізувати колір шкіри, рекомендують використовувати з 25 років.
Частота застосування доглядових засобів також залежить від їх складу та очікуваного ефекту. Зволожувальні маски наносять 2–3 рази на тиждень, а очищувальні — 1–2 рази. Засоби на основі гіалуронової кислоти та інших високоактивних компонентів використовують 2–3 рази на місяць. Склад програми догляду визначається індивідуально — до неї може входити 10–25 процедур, після яких роблять перерву в 3–6 місяців.
Основні принципи нанесення маски для обличчя
Головна порада в цьому випадку — спиратися на рекомендації виробника, адже в продажу можна зустріти дужа багато видів косметики з різними властивостями. І все ж ми можемо дати універсальну інструкцію, яка допоможе підвищити ефективність процедури та забезпечити комфорт:
- Змийте бруд і залишки макіяжу за допомогою лосьону чи мильної води.
- Нанесіть маску згідно з рекомендаціями виробника — за необхідності розчиніть її у воді чи обробіть паром.
- Розгладжуйте її легкими рухами вздовж масажних ліній на обличчі.
- Залиште маску на час, вказаний в інструкції — під час процедури бажано розслаблятися й уникати стресу.
- Змийте засіб — використовуйте спочатку теплу, а потім прохолодну воду.
- Нанесіть на обличчя зволожувальний крем.
Як вибирати маску для обличчя?
Знаючи, в чому користь масок для обличчя, ви легко знайдете ідеальний засіб, який дасть бажаний ефект — зволожування, очищування, омолодження, вибілювання чи зняття запалення. Намагайтесь вибирати маски з натуральними компонентами, які дають чудові результати й майже не мають протипоказань.
У каталозі українського виробника ED Cosmetics ви знайдете різноманітні маски для обличчя з ексклюзивною рецептурою. Вони містять унікальні інгредієнти — екстракт чорної ікри, олію насіння пасифлори, масло шіа та інші. Ці засоби насичені поживними речовинами — протеїнами, амінокислотами, вітамінами, мінералами та мікроелементами.