Всі знають, що в період вагітності майбутнім мамам доводиться змінювати спосіб життя, щоб уникати зайвого стресу для власного тіла та організму дитини. У цей важливий період життя їхня шкіра вимагає особливої уваги й стає максимально чутливою. Тому дуже важливо правильно підбирати засоби для догляду за шкірою під час вагітності. Сьогодні ми розкажемо про нові потреби вагітних жінок, про безпечні й небезпечні види косметики, а також про те, як вибрати ідеальні доглядові засоби. 

 

Шкіра під час вагітності та що з нею відбувається?

 

Більшість жінок помічають зміни в стані шкіри під час вагітності. Найчастіше мова йде про сухість і лущення, які викликають свербіж і легкий дискомфорт. Чимало вагітних також скаржаться на підвищену чутливість і схильність до подразнення. Лікарі кажуть, що це цілком природні явища, пов’язані зі змінами гормонального фону та обміну речовин. 

 

І, звичайно, майже не буває вагітності без розтяжок. Різке збільшення об’ємів живота призводить до структурних змін сполучної тканини, яка вже не може належним чином підтримувати шкірний покрив. Розтягнення або стриї також можуть з’являтися на стегнах і грудях. Рідше їх виявляють на верхній частині рук, спині та гомілках. 

 

Вагітність здатна впливати на стан шкіри й іншим чином. Спеціалісти поділяють фізіологічні зміни на чотири групи:

  • пігментні — пов’язані зі зміною кольору й появою плям;

  • сполучні — зменшення пружності, обвисання, утворення зморшок;

  • судинні — поява темних прожилок і «зірочок», мармуровість шкіри, набряки, варикозне розширення;

  • придаткові — зменшення чи збільшення обсягу шкірного сала, зміни густоти волосяного покриву. 

 

Гормональні зміни під час вагітності та їх вплив

Майбутні мами спостерігають зміни стану шкіри на обличчі й тілі, навіть якщо вони не набирають багато ваги. Варто розуміти, що її тонус і зовнішній вигляд визначають не тільки фізичні деформації, а й сильні коливання рівня гормонів:

  1. Естрогени впливають майже на всі підсистеми шкіри. Саме вони здатні спровокувати підсилений ріст чи випадіння волосся, а також надмірну сухість чи жирність. 

  2. Тіреотропні гормони щитоподібної зміни змінюють характер кровообігу. Вони можуть збільшувати тиск, що призводить до розширення стінок судин і набрякання м’яких тканин. 

  3. Гіпофіз виробляє меланоцитостимулюючі гормони, які спричиняють зміну кольору шкіри, а також появу плям і доброякісних новоутворень. 

 

Але дерматологи радять не перейматися такими проблемами. Їм слід приділяти увагу тільки в тих випадках, коли вони є джерелом сильного дискомфорту й стресу. Зміни шкірного покриву безслідно проходять після пологів у більшості жінок. І тільки в незначного відсотка майбутніх мам вони залишаються протягом тривалого часу — зазвичай у послабленій формі. 

 

Догляд за шкірою під час вагітності

 

Для застосування під час вагітності рекомендована натуральна косметика, що містить наступні інгредієнти:

  • вітаміни В9 і В12, коензим Q10 — для профілактики розтягнень;

  • колаген і натуральний гліцерин — зволожують, зменшують свербіння та лущіння;

  • еластин, вітаміни групи В та Е — для відновлення форми та профілактики обвисання.

 

Спеціалісти також радять не боятися звичних засобів для догляду за шкірою на кшталт гіалуронової кислоти. Вони допомагають багатьом жінкам швидко відновити захисні функції шкірного покриву й зміцнити судини без жодних побічних ефектів. І все ж у певного відсотка вагітних можуть виникати негативні реакції. Тому перед їх застосуванням все ж варто проконсультуватися з лікарем. 

 

Косметика для вагітних: що безпечно, а що - ні?

Догляд за шкірою вагітних кардинально відрізняється від застосування косметики в інших випадках. І причиною тому є матково-плацентарний зв’язок, що формується приблизно на 16 тижні. Це означає, що мама й немовля мають спільну систему кровообігу. Отже, всі речовини, що всмоктуються шкірою й потрапляють до судин, можуть чинити вплив на розвиток плоду. 

 

Тому косметичні продукти для вагітних не повинні містити агресивних хімічних речовин — у першу чергу кислот, які миттєво реагують з органічними речовинами та утворюють небезпечні сполуки. До списку заборонених належать і лікувальні засоби — особливо антибактеріальні. Тому в засобах для майбутніх мам немає дуже популярного триклозану. 

 

Але не вся хімія має негативний ефект, і не вся органіка безпечна для вагітних. Існує багато рослинних компонентів, здатних викликати сильні алергії з важкими наслідками. До них належать:

  • м’ята;

  • шавлія;

  • фенхель;

  • петрушка;

  • чебрець;

  • материнка;

  • кедр. 

 

Список компонентів, що є небажаними під час вагітності

 

Ретельно перевірте склад засобів, якими ви користуєтеся, та уникайте таких інгредієнтів:

  • ефірні олії, здатні викликати алергічні реакції;

  • вітамін А (ретинол) та його сполуки (ретиноїди). Ретинол може впливати на внутрішньоутробний розвиток плода;

  • гліколева та саліцилова кислота, здатні проникати глибоко в тканини. Замість них для видалення ороговілих клітин краще використовувати засоби на основі молочної та мигдальної кислоти;

  • камфора, койєва кислота, арбутин;

  • мінеральна косметика, а також засоби з екстрактами морських водоростей, в яких міститься багато йоду;

  • аптечні засоби від акне з активними хімічними інгредієнтами — особливо агресивними кислотами.

 

Безпечна косметика для вагітних

 

Ідеальним вибором буде спеціалізована натуральна косметика для вагітних. Наші професійні ED косметологи допоможуть вам обрати косметику індивідуально для вас! Ваша безтурботна вагітність з красивою та ніжною шкірою — головна мета нашої лінійки FOR PREGNANT.

 

Для правильного й безпечного догляду підійдуть наступні засоби:

  • крем для вагітних PREGNANCY CREAM MAMA — для профілактики розтяжок, зморшок та обвисання шкіри. Його основними інгредієнтами є масла шіа, арганового дерева, пасифлори й какао-бобів. Він також містить вітамін Е й пантенол. Рекомендований для щоденного використання;

  • зволожуючий крем HYDRATION FACE CREAM — догляд за шкірою обличчя. До його унікальної формули входять природні тригліцериди, рослинні олії та гіалуронова кислота. Така косметика для вагітних покращує живлення всіх шарів шкіри, допомагаючи зберегти її візуальну молодість. Оптимальний час процедури — ранок і вечір;

  • сонцезахисний крем DAILY SUN CREAM SPF 50 — із посиленим захистом від негативного впливу на шкіру ультрафіолетових променів. Дозволяє уникнути утворення шкідливих вільних радикалів, що спричиняють шкоду організму матері й дитини. Його інноваційна формула гарантує безпеку, а також забезпечує легке нанесення та стійкість. 

 

Косметика для вагітних — як вибрати?

 

Для правильного догляду за шкірою в період вагітності дуже важливо підбирати безпечні засоби. Звичайно, ви не можете перевірити їх у лабораторії, а експериментувати на власному організмі й чекати ефекту ніколи не варто. Тому краще ретельно вивчати склад кожного крему, пінки, сироватки та інших подібних засобів. 

 

І тут може виникнути ще одна проблема. Далеко не всі виробники чесно вказують склад своєї продукції на пакуванні. Тому коли мова йде про косметику для вагітних, краще довіряти перевіреним брендам. Українська компанія ED Cosmetics пропонує натуральні й органічні засоби власної розробки. Вони проходять тестування за міжнародними стандартами й обов’язкову сертифікацію. Тому ви можете використовувати їх і під час вагітності, консультуючись зі своїм лікарем.