Крем — основний засіб для догляду за шкірою обличчя. Його основними функціями є зволоження та живлення тканин, але він може виконувати й багато інших завдань. Сьогодні ми розберемося, як вибрати крем для обличчя відповідно до конкретного типу шкіри. 

 

Для чого взагалі потрібен крем для обличчя?

 

Перші дефекти шкіри обличчя зазвичай проявляються ще в підлітковому віці — з 12–13 років. Це різноманітні висипи, вугрі, хронічні запалення й подразнення, надмірна пігментація й навіть акне. Якщо ігнорувати їх, з часом стан шкіри буде лише погіршуватися. 

 

Тому й виникає питання, як підібрати крем для обличчя. Це основний доглядовий засіб, що підходить для більшості людей, незалежно від їх статі, віку та типу шкіри. Залежно від вмісту певних інгредієнтів у складі крему для обличчя він може виконувати наступні функції:

зволожувати й живити шкіру;

  • створювати додатковий захист від бруду й інфекцій;
  • поглинати жорстке ультрафіолетове випромінювання;
  • сповільнювати візуальне старіння завдяки насиченню тканин поживними речовинами;
  • вирівнювати тон, усувати гіперпігментацію;
  • знімати подразнення, запалення та надмірний тонус;
  • прискорювати регенераційні процеси;
  • створювати стійку основу для нанесення макіяжу. 

 

Як правильно вибрати крем для обличчя: основні характеристики

 

Звичайно, вам слід починати з функціональності засобу, яку ми детально описали в попередньому розділі. Але ви також маєте звертати увагу й на інші фактори:

  1. Сезонність. Потреби шкіри в різні пори року відрізняються. Якщо вам цікаво, як правильно вибрати крем для обличчя на літо, зверніть увагу на засоби з сонцезахисними властивостями, на зиму — з додатковим зволоженням та вітамінною підтримкою. 
  2. Час доби. Так, період нанесення також дуже важливий. Денний крем для обличчя має кращі захисні властивості. Він активує мікроциркуляцію та прискорює кровообіг. Нічний крем для обличчя знімає стрес, зайвий тонус і подразнення. Він має більш густу консистенцію та насичений склад, тому його застосування рекомендують починати після 30 років. 
  3. Склад. Кращим вибором буде крем для обличчя з натуральних компонентів. Це безпечний та ефективний засіб, який підходить для більшості людей. До нього можуть входити рослинні олії, муцин равлика, екстракт чорної ікри, колаген і біотин, а також гліколева та гіалуронова кислота. 

 

Є ще один важливий пункт, який варто розкрити окремо. Розбираємося, як вибирати засоби для різних типів шкіри. 

 

Крем для сухої шкіри

 

Суха шкіра дуже ніжна, пружна та еластична до 24–28 років. Але згодом вона швидко втрачає вологу, що призводить до появи дрібних зморшок, втрати тонусу та обвисання. Власниці сухої шкіри часто відчувають дискомфорт під сонцем та вітром. Він супроводжується облущуванням шкіри та утворенням світлого нальоту. 

 

Крем для обличчя для сухої шкіри містить компоненти, які не просто зволожують тканини, а й допомагають утримувати в них воду. Насамперед це гіалуронова та гліколева кислота, а також рослинні олії, наприклад, арганова. Позитивний ефект також дає застосування гліцерину та колагену. 

 

Крем для жирної шкіри

 

Для жирного типу шкіри характерний глянсовий блиск. На вид вона дуже щільна, з великими порами, які видні неозброєним оком. Щоб дізнатися, як підібрати крем для обличчя, варто також враховувати, що цей тип шкіри схильний до утворення вугрів і комедонів. 

 

Крем для жирної шкіри пригнічує ефективність сальних залоз, що зменшує виділення себуму. Він також може мати глибокий очищувальний ефект — розкривати пори та видаляти їх вміст. Для денного застосування підійдуть засоби з матувальним ефектом, що знімають глянсовий блиск проблемної шкіри.

 

Крем для нормальної шкіри

 

Нормальна шкіра пружна, еластична, з легким матовим блиском. Для неї не характерні відчуття стягування чи надмірної вологості. Вона не схильна до утворення вугрів, мімічних зморшок та інших косметичних дефектів. 

 

Вибрати хороший крем для обличчя зі шкірою нормального типу найпростіше. Для неї буде достатньо якісного зволоження та живлення. Вдень також можна використовувати засоби з підсиленим захисним ефектом — у тому числі з захистом від ультрафіолетового випромінення (SPF). 

 

Крем для комбінованої шкіри

 

Поєднання кількох типів шкіри — доволі поширене явище. Зазвичай зони на чолі та навколо носа схильні до підвищеної жирності, тоді як інші ділянки залишаються сухими чи нормальними. 

 

Крем для комбінованої шкіри зазвичай має дуже насичений склад. Він чинить комплексну дію, нормалізуючи стан шкіри при різних станах. У таких випадках ви також можете використовувати кілька кремів, враховуючи індивідуальні особливості шкіри в різних зонах. 

 

Вибираємо крем для обличчя за віком

 

Косметологи рекомендують використовувати до 25 років максимально прості засоби для живлення й зволоження. Ідеальним вибором у такому періоді буде якісна натуральна косметика, насичена вітамінами, мікроелементами, ензимами та амінокислотами природного походження. 

 

Щоб правильно вибрати крем для обличчя за віком, враховуйте також наступні рекомендації:

  • у 25–35 років вам буде потрібно більше захисних компонентів — особливо для чутливої шкіри;
  • у 35–45 років необхідно активно насичувати глибокі шари шкіри поживними речовинами;
  • після 45 років використовується особлива косметика, яка враховує вікові зміни — в тому числі уповільнений метаболізм.

 

 

Як вибрати крем для обличчя: основні поради

 

Підбираючи косметику, обов’язково враховуйте потреби шкіри та стежте за її станом. Якщо ви бачите почервоніння та висипання, відчуваєте свербіж і дискомфорт, одразу відмовтесь від цього засобу та зверніться до дерматолога. На жаль, навіть натуральні компоненти можуть викликати алергічні реакції. Вам слід змінити свій підхід щодо того, як вибирати крем для обличчя. Вибирайте окремі засоби на день і ніч, враховуючи особливості шкіри. Вдень краще використовувати засоби з легкою ніжною текстурою, а вночі — з густою насиченою консистенцією. 

 

Ще одна порада стосується тари. Якщо вам цікаво, як правильно підібрати крем для обличчя, зверніть увагу на пакування. Завжди краще користуватися флаконами та тюбиками. Засіб з банки з широкою горловиною краще набирати лопаткою, а не пальцями — так ви захистите його від проникнення шкідливих бактерій. 

 

Варто також пам’ятати, що навіть найбільш ефективний крем не дає миттєвого ефекту. Результат його застосування буде помітним за тижні чи місяці. Тому дуже важливо наносити його регулярно та дотримуватися рекомендацій виробника.