Піклування про себе та про навколишній світ — ключовий тренд XXI сторіччя. Тому на полицях магазинів стає все більше натуральних, органічних, екологічних, рослинних «зелених» та інших подібних доглядових засобів. Але що таке натуральна косметика насправді? Це питання тільки здається простим, адже в нього немає однозначної відповіді. І саме тому нам слід глибше зануритися в цю тему. 

 

Натуральна косметика — що це?

 

Все залежить від того, в кого ви питаєте. Дехто скаже, що натуральна косметика — це засіб, у склад якого входить хоча б один компонент природного походження. І в чомусь він буде мати рацію, адже сьогодні не існує міжнародних стандартів обов’язкової сертифікації. Вибравши зручний напрямок, виробник може з полегшенням ліпити на свою продукцію заповітний стікер із зеленим листочком. 

 

На щастя, ситуація поступово змінюється. Наприклад, французька організація ECOCERT щорічно перевіряє склад сотень нових засобів. Вона видає сертифікат тільки в тому випадку, якщо натуральна косметика містить не менше 95% природних компонентів. Результати її досліджень офіційно визнані у 80 країнах світу. Звичайно, існують й інші організації зі своїми стандартами. Але більшість із них погоджується в тому, що якісна косметика містить більше натуральних речовин, ніж синтетичних компонентів. Тобто, мінімальне співвідношення — 51:49%. 

 

Але в Україні поки не існує подібних організацій і стандартів. Деякі виробники користуються цим фактом, рекламуючи переважно синтетичні засоби, як натуральні. Щоб не дозволити ввести себе в оману, вам слід звертати увагу на міжнародну сертифікацію та безпосередньо на склад продукту, який обов’язково друкується на пакуванні. Пам’ятайте, що чим більше частка певного компонента, тим ближче до початку списку він знаходиться. 

 

Плюси та мінуси натуральної косметики

Головна перевага використання натуральної косметики — безпечність. Її основні компоненти використовуються людством протягом кількох сторічь, якщо не тисячоліть. Їх вплив на шкіру та на організм загалом добре вивчений наукою. 

 

Натуральна косметика також має наступні плюси:

  • високу ефективність. Рецепти таких косметичних засобів вдосконалювалися протягом тривалого часу. Вони запускають процеси регенерації шкіри й дають довготривалий ефект;

  • етичність. Справжня натуральна косметика не тестується на тваринах. Щобільше, збір та обробка сировини також не шкодять довкіллю;

  • відсутність ефекту звикання. Коли ви припиняєте використання засобів на основі натуральних компонентів, їх ефект не зникає. 

 

Звичайно, все в цьому світі має зворотний бік. Тому варто враховувати й мінуси:

  • високу в порівнянні з синтетичними засобами ціну;

  • ймовірність розвитку алергії на певні інгредієнти рослинного чи тваринного походження;

  • обмежені терміни зберігання через відсутність штучних консервантів. 

 

Що таке органічна косметика?

 

І знову ми маємо справу з відсутністю чітких стандартів. Але в більшості європейських країн вважається, що органічна косметика має складатися з екологічно чистих компонентів щонайменше на 95%. Окрім того, виробники звертають увагу не тільки на тип сировини, а й на її походження. Щоб отримати право називатися органічною, косметика має вироблятися з компонентів, які мають наступні характеристики:

  • отримані в безпечному регіоні, не зараженому важкими металами, хімікатами чи радіонуклідами;

  • обробляються традиційними способами, без використання агресивних речовин і сильних алергенів;

  • отримані етичним шляхом, без будь-якої шкоди для людей, тварин і планети. 

 

Іноді вважається, що «органіка» взагалі не повинна містити компонентів тваринного походження. Але це суперечливе твердження. Тому в цьому плані все залежить від політики конкретного бренду. 

 

Натуральна та органічна косметика: у чому різниця та подібність

Натуральна косметика

Органічна косметика

Містить понад 50% компонентів природного походження

Не менше 95% компонентів природного походження

Не містить агресивних хімікатів і сильних алергенів

Виготовляється з натуральних компонентів

Вироблена з натуральних компонентів, отриманих етичним шляхом в екологічно безпечному регіоні

Не тестується на тваринах

Має тривалий термін зберігання завдяки ретельно прорахованому використанню штучних компонентів

Має обмежений термін зберігання, з часом може розшаровуватися

Не має ефекту звикання, регулярне використання дає довготривалий результат

 

Вимоги до натуральної косметики

 

Оскільки в Україні немає власної системи сертифікації натуральної та органічної косметики, при виборі краще орієнтуватися на європейські стандарти. Але обов’язково уточнюйте їх вимоги. Ми вже казали, що кожна організація встановлює власні критерії оцінювання продукції. 

 

Якщо ви шукаєте натуральний крем для обличчя, вам також слід звернути увагу на підхід самого виробника. Відвідайте його сайт та офіційні сторінки в соцмережах, погляньте на технології й стандарти. Відповідальні бренди обов’язково діляться подібною інформацією зі споживачами. 

 

Що не повинно входити до складу натуральної косметики?

 

Натуральна косметика може містити певну кількість синтетичних інгредієнтів — до 49% залежно від конкретного стандарту. Але до її складу не повинні входити наступні компоненти:

  • парабени;

  • силікони;

  • парафін;

  • синтетичні ароматизатори;

  • штучні консерванти;

  • генетично модифіковані організми. 

 

В органічній косметиці можуть використовуватися природні екстракти й витяжки, що стабілізують її консистенцію та продовжують термін зберігання. 

 

Як обрати якісний продукт?

 

Найкращий спосіб — вибрати для себе улюблений бренд, вивчивши все про нього. Таким чином ви будете впевнені, що натуральна косметика дійсно приносить вам користь, не шкодить довкіллю й не створює етичних конфліктів. 

 

Якщо вас цікавлять якісні доглядові засоби на основі природних компонентів, вам варто перейти в каталог нашого інтернет-магазину. ED Cosmetics — це перевірений український виробник, який дотримується міжнародних стандартів. Вся його продукція допускається до продажу тільки після ретельних лабораторних перевірок, що підтверджують її безпечність та ефективність.